Haber

Bolu Belediyesi’nde tacizde bulunan pazarcı gözaltına alındı

BOLU Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın işyerinin önüne gelen HH isimli pazarcı, çileden çıkınca gözaltına alındı. Kavga sırasında HH’nin yanındaki bıçağın yere düştüğü belirtildi.

Bugün saat 11.30 sıralarında Bolu Belediyesi’ne gelen pazarcı HH, görevlilerle tartıştı. Daha sonra Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın makam odasının bulunduğu kata çıkan HH, yoldan çıkarak belediye zabıta ekipleri ve belediyedeki zabıta ekipleri müdahale etti. Kavga sırasında HH’nin yanındaki bıçak yere düştü. HH daha sonra polis tarafından gözaltına alındı. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın olay anında ofiste olmadığı öğrenildi. HH’nin pazar yeri sorunu için belediyeye geldiği belirtildi.

Olayın ardından gazetecilerle görüşmeye gelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bir süredir ağır tehditler aldığına değinerek, “Saat 11.30 sıralarında belediye ofisinde bulunduğum sırada bir kişi bana ateş açtı. belediyedeki işyerime geldi bağırıp aradı arkadaşları beni tehdit etti aradı sonra polis tarafından gözaltına alındı ​​bir süredir bana yönelik tehditler arttı çok ağır tehditler alıyorum Özellikle PKK ve ona bağlı örgütler tarafından.Bu nedenle Sayın Emniyet Müdürümüzün talimatıyla bilgim dahilinde ve dışında özel olarak korunuyorum.Polislerin varlığı tesadüfi değildir. Tehditlerin sonucuydu.”

Polis ve savcılığın olayın tüm detaylarını ortaya çıkaracağına inandığını ifade eden Başkan Özcan, “Bugün yaşanan olayla ilgili polis gerekli çalışmaları yapıyor. Polis ve savcılık bize gerekli bilgiyi verecek. Ama dediğim gibi artık yeter demek istiyorum.” Bugün 15 dakika erken gelseydim muhtemelen aranızda olmayacaktım, muhtemelen sakatlanırdım. Bunlar çok değerli değil ama burada 500 kişi çalışıyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu