Haber

Kartal Belediyesi Hatay Afet Bölgesinde Üç Öğün Sıcak Yemek Dağıttı

Kartal Belediyesi, Kahramanmaraş’ta 6 Şubat depremlerinden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay’ın Antakya ilçesinde kurduğu Afet Koordinasyon Merkezi’nde pişirdiği yemekleri, portatif aşevleri aracılığıyla ilçe ve köylerdeki depremzedelere ulaştırıyor.

Afet bölgesindeki beslenme sorununun analizine katkı sağlamak için geçtiğimiz hafta harekete geçen Kartal Belediyesi, Hatay Antakya’da kurduğu ve çalışmalarına başladığı Afet Koordinasyon Merkezi’nde afet bölgelerinde sıcak yemek hazırlayarak vatandaşlara dağıtıyor. yardımların toplandığı bir üs olarak kullanılabilir. Kartal’da toplanan yardım malzemelerinden; Çadır, ısıtıcı, battaniye, giysi, yatak ve gıda gibi öncelikli ihtiyaçların toplanarak ilçe ve köylere ulaştırıldığı Afet Koordinasyon Merkezi’nde sabah, öğle ve akşam sıcak çorba pişiriliyor ve 3 çeşit sıcak yemek veriliyor. akşam ve öğle yemeğinde servis edilir.

Kartal Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi’nde hazırlanan yemekler, Defne’de Defne Selman Nasır İlkokulu önünde, Defne Selman Nasır İlkokulu önünde, Dermakta ve Halisli’de taziye evi önünde depremzedelere ve arama kurtarma ekiplerine ikram ediliyor. köyleri ve Antakya Sevgi Parkı önü.

haberdeveli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu