Haber

Yağışın etkisiyle İstanbul’da trafik yoğunluğu arttı

İstanbul’da aralıklarla etkili olan yağış, kent genelinde trafiği olumsuz etkiliyor. Ana arterler ile Anadolu ve Avrupa yakalarını birbirine bağlayan köprülerde trafik yoğunluğu arttı. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden Avrupa yakasına geçişlerde yoğun trafik var.

Avrupa yakasında ise D100 karayolu ile TEM otoyolu, Otogar Koridoru ve diğer bağlantı yollarında da yoğunluk gözleniyor. Bahçelievler’den başlayan trafik yoğunluğu 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne kadar devam ediyor. TEM karayolu üzerinde Fatih Sultan Mehmet Köprüsü istikametinde Gaziosmanpaşa’dan başlayan yoğun trafik Seyrantepe’ye ulaşıyor. Basın Ekspres yolunda trafik yoğunluğu çift yönlü olarak devam ediyor. Anadolu yakasında ise D-100 karayolu Uzunçayır Köprülü Kavşağı’ndan Tuzla Aydınlı mevkisine kadar çift yönlü yoğunluk yaşandı.

Avrasya Tüneli’ne kadar Avrupa yakası istikametinde yoğunluk devam ediyor. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden Anadolu Otoyolu Sultanbeyli mevkiine trafik yoğun olurken, özellikle köprü çevresinde ters istikamette trafik artıyor. Altunizade ve Kısıklı’dan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne de yoğun trafik var. Kısıklı’dan Şile Otoyolu Ihlamurkuyu mevkiine gidiş geliş istikametinde yoğunluk görülüyor.

Kozyatağı Kavşağı’ndan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne ve Üsküdar-Kanlıca arasındaki sahil yolunda da yoğunluk gözleniyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Trafik Haritası verilerine göre saat 08.25 itibarıyla trafik yoğunluğu yüzde 76’ya ulaştı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu